Две минути след началото на последната четвъртина гостите от Спартак поведоха с 14 точки - 71-57 и в този момент не бяха много онези в зала Балкан, които вярваха , че Балкан може да направи обрат. Чудото обаче стана! С невероятна серия от 17-0  домакините не само стопиха този пасив, но и излязоха напред с 3 точки - 76-73, когато до края оставаха 4 мин и 16 секунди. Спартаковци опитаха всичко отново да обърнат резултата в своя полза. С тройка на Илия Станков 63 секунди преди сирената изравниха за 81-81. До края обаче, подкрепяни от страхотната в този мач публика, зелено-белите демонстрираха повече дух и заслужено спечелиха с 87-81 (23-27, 19-15, 15-24, 30-15) този изключително важен за тях мач.

В тази среща домакините бяха само със 7 играчи от мъжкия тим - в нея не можа да вземе участие Крум Дойчинов, който от седмица бе мъчен от алергия, която се отрази на дишането му. Великолепната седморка обаче издържа и физически, и най-важното - психически. Балканци изоставаха след първата част с 4 точки, във втората допуснаха съперникът им да поведе с 9, но бързо се върнаха и на полувремето резултатът бе равен 42-42.

Третата четвъртина започна с 5 поредни изравнявания на резултата, но след средата на частта гостите наказваха зачестилите грешки на Балкан и след трийсет минути отново имаха аванс от  9 точки - 57-66. Настроението в зала Балкан стигна най-ниската си точка две минути след началото на последните десет минути, когато спартаковци направиха аванса си 14 точки.  До края обаче зелено-белите не направиха нито една грешка, Дуейн Мортън опази капитана Хрисимир Димитров, който до 32-та минута имаше 27 точки, но до края не можа да отбележи нито една, а точната ръка на Давидов и нахъсаната игра на всички останали сътвориха чудото.

Георги Давидов стана топреализатор за Балкан с 27 точки при много висок процент стрелба - 13 успешни от 17 опита, спечели 5 борби и направи 4 асистенции. Дуейн Мортън игра като момче, отбеляза 19 точки и сграбчи 7 борби. С  по 12 точки са Любомир Лилов и Цветелин Иванов, който се разигра именно в последната част. Димитър Филипов и Кристиян Борисов направиха немалко грешки, но се стегнаха точно когато трябва и завършиха съответно с 9 и 8 точки.

За Спартак ветеранът Хрисимир Димитров вкара 27 точки, Илия Станков е със 17, с по 10 са Острев и Тодоров.

Освен баскетболистите доста грешки направиха и двамата твърде неопитни като стаж в НБЛ съдии Красен Иванов и Николай Костов, балансът от страна на топрефера понякога не бе достатъчен.

В другия мач  от 25 кръг на НБЛ Лукойл Академик победи като гост Евроинс Черно море с 90-66.

Така три кръга преди края Балкан запази аванса си от 2 победи пред четвъртия Рилски спортист. В следващия кръг гостува на Левски, след това посреща Лукойл Академик, а в последната среща от редовния сезон гостува на Евроинс Черно море.