Втора победа спечелиха девойките на Балкан на зоналния турнир в Ботевград. Във втория си мач за деня те се наложиха над  Доростол Силистра с 49-46 (10-6, 10-17, 8-9, 21-14).

Както и сутринта срещу Монтана 2003, срещата бе крайно оспорвана. Първата четвъртина бе за Балкан, който я спечели с 10-6. Във втората обаче момичетата от Силистра играха по-добре, обърнаха резултата в своя полза и на полувремето водеха с 23-20.

Третата част бе равностойна и слабо резултатна, но Доростол прибави още една точка към аванса си, който преди последните десет минути бе 4 - 32-28. Пълен обрат зелените направиха в последния период. Три минути преди сирената те поведоха с 11 точки. Силистренки обаче успяха да стопят част от изоставането си, което 30 секунди преди края бе само 4 точки. Но девойките на Балкан успяха да издържат на напрежението и спечелиха заслужено.

Ще припомним, че сутринта в първия си мач Балкан победи Монтана 2003 с 61-57. След това Доростол разгроми Дунав Русе с 69-40.

Утре са последните два мача от зоналния турнир. От 11.30 ч. Балкан ще играе с Дунав Русе, преди това ще се срещнат Монтана 2003 и Доростол.

За финалите на държавния шампионат при девойките от зоната в Ботевград се класират първите два отбора.