Целта на Балкан - второто място в редовния сезон на ТЕСИ НБЛ, бе постигната. Това стана окончателно ясно днес с победата на зелените като гост на Берое Стара Загора с 98-77 (21-27, 17-23, 14-27, 25-21)

Очаквано и в тази среща играчите на Балкан излязоха мобилизирани и без особени проблеми постигнаха успеха. Още в 3-та минута те поведоха с 24-12 и спечелиха частта с 27-21. И въпреки че в първите две минути на втората със серия от 8-0 Берое поведе с 27-26, до края на полувремето балканци натрупаха преднина от 12 точки - 50-38.

Още по-убедителни те бяха и в третата четвъртина, след която авансът им вече бе 25 точки - 77-52. В първите три минути стигна и 31 при 85-54. Последва голямо отпускане в състава на Балкан и 3 минути преди края беройци със серия от 23-5 намалиха изоставането си на 13 точки. До изненада обаче нямаше как да се стигне, тъй като до края зелените отново вдигнаха разликата и срещата завърши при резултат  98-77 за Балкан.

С по 21 точки за победителите са Иван Лилов и Ноа Далман, който направи дежурния си дабъл-дабъл, овладявайки 11 борби. Станимир Маринов отбеляза 19 точки и направи 8 завършващи подавания към своите съотборници. С дабъл-дабъл е и Лоугън Стъц - 14 вкарани точки и 10 борби, петият с двуцифрен актив от Балкан е капитанът Павел Маринов с 12 точки. Мартин Маринов вкара 9, с 2 е Слободан Божович.

Балканци изпуснаха цели 9 наказателни удара - 12 от 21, което трябва да коригират за предстоящите важни двубои - Файнъл Фор на Балканската лига и плейофите на НБЛ.

За Берое 23 точки вкара Алекс Симеонов, с по 14 са Юли Арабаджийски и Омар Стронг, с 11 е Тихомир Желев.

В другите срещи днес, които започнаха в един и същи час, Левски победи като домакин Черноморец с 95-80, Спартак Плевен загуби у дома от Черно море Порт Варна с 82-90, а в Самоков  Рилски спортист нанесе трето поражение в редовния сезон на  Лукойл Академик - 81-67.