Баскетболистите на Балкан постигнаха победа и при второто си гостуване. В днешния трети кръг те спечелиха в Стара Загора срещу Берое със 79-68 (27-14, 14-10, 18-20, 16-24).

Зелените започваха ударно и в 5 минута вече водеха със 17 на 8, а до края на частта увеличиха аванса си на 13 точки - 27-14. Във втората четвъртина прибавиха още 4 точки и на полувремето имаха комфортна преднина от 17 точки – 41-24.

Силната им игра продължи и след почивката и две минути преди трия на третата част преднината им бе набъбнала до 28 точки – 60-32. В последните 10 минути последва известно отпускане на играчите на Балкан, което позволи на домакините да намалят изоставането си до 11 точки за крайното 79-68.

Балканци превъзхождаха във всички основни показатели: стрелба 47% срещу 35% на Берое, спечелиха 41 борби – с 8 повече от съперника, имат двойно повече асистенции – 22 на 11. Иван Лилов бе най-резултатен с 19 точки, с 10 е Ненад Шулович. Трима вкараха по 9 – Мартин Маринов, Димитър Маринчешки и Вукота Павич, който има и 14 борби. Педжа Стаменкович вкара 7 точки и направи 8 асистенции, със 7 е и Павел Маринов. Тенчев и Ваклинов добавиха съответно 5 и 4 точки.

За Берое над всички бе Диуейн Джаксън, който направи дабъл-дабъл с 29 точки и 13 борби.