В днешния мач от 15 кръг на НБЛ отборът на Балкан победи  като домакин Левски 2014 със 75-63. Това бе осми успех на зелените от началото на сезона.

Лошата новина ден преди мача бе, че в тази среща няма да вземе участие Станимир Маринов. Той получи контузия на една от последните тренировки и ще отсъства от игра близо месец. И без него съотборниците му спечелиха срещу "сините", но отсъствието му бе осезателно.  Балканци играха с големи амплитуди, като редуваха силни периоди и такива, които изобилстваха с доста грешки.

Гостите поведоха в самото начало, но бяха напред в резултата само 3 минути. В по-голямата част от останалото време - близо 36 минути, водеше Балкан. Победителите имат по-добра стрелба - 50% срещу 41 на Левски 2014, имат и повече асистенции, но отново загубиха борбата под двата коша - 30 срещу 36 на съперника.

Михайло Секулович стана топреализатор с 19 точки, има и 7 борби, с една точка по-малко - 18, е Травис Даниълс, като 14 от тях бяха през първите две части, американецът има и 9 овладени топки. Добър мач изигра Душан Цветкович, който отбеляза 14 точки с 4 тройки от 5-те си опита. 9 точки  вкара Николай Маринов, с 8 е Амин Хот, 3 има Ивков, по 2 добавиха Каменов и Кочев.

За сините с 18 точки е Павел Иванов, със 17 - Веселин Веселинов, а 10 отбеляза Хаджирусев.

Резултатите от другите мачове от 15 кръг: Лукойл Академик - Спартак Плевен 104-71, Академик Бултекс 99 - Ямбол 87-78, Рилски спортист - Берое 101-85.