Тази вечер баскетболистите на Балкан спечелиха първото от четирите си поредни домакинства в третия етап на размененото гостуване в НБЛ. Те победиха Черно море Тича с 94-71.

Преди дни наставникът на варненци Спас Натов каза, че този сезон Балкан е най-неудобният съперник за неговия отбор. Това се потвърди и в днешната среща. Балканци превъзхождаха в доста от основните показатели: имат по-добра стрелба - близо 58% срещу 47 на сто за гостите, спечелиха борбата под кошовете - 42 на 23, направиха и 21 асистенции срещу 12 на моряците.

Въпреки изразителната победа старши треньорът на Балкан Небойша Видич каза, че като цяло не е доволен от играта на своя тим. В нея имаше и определени колебания, най-вече в защита, а победителите направиха и повече грешки от своя съперник - 17 срещу 13 на Черно море.

Домакините спечелиха първата част с 24-17, а до средата на втората натрупаха двуцифрена преднина, на полувремето водеха с 42-29. Само за минута и половина след началото на третата разликата стана 20 точки и в края й вече бе 25 - 69-44. А до средата на последния период бе достигната и най-голямата разлика от 31 точки при 79-48. Едва тогава гостите със серия от 9-0 успяха да понамалят, в този период отбелязаха и единствените си 2 тройки от 17 опита.

Двама от Балкан завършиха с дабъл-дабъл - Травис Даниълс със 17 точки и 10 борби, Михайло Секулович с 16 точки и 10 борби. Станимир Маринов отбеляза 13, с 11 точки и 8 овладени топки е Душан Цветкович, 9 вкара Мартин Дурчев, 8 - Амин Хот, 7 има Александър Илиев, с 6 е Николай Маринов, 5 вкара Радослав Кочев, Ивко Ивков добави 2.

За Черно море Тича силен мач изигра сръбският център Никола джурич с 27 точки, Станислав Цонков е със 17.

Другите мачове от кръга: в четвъртък Левски 2014 отстъпи драматично като домакин със 104-105 на Академик Бултекс 99 след две петминутни продължения, в петък Ямбол нанесе поражение на Лукойл Академик  с 80-71, а тази вечер в Самоков Рилски спортист измъкна победата срещу Спартак Плевен само с 1 точка разлика - 87-86 с два точни наказателни удара на Евън Броинсма 1.7 секунди преди сирената.