След шест поредни поражения, днес футболистите на Балкан стигнаха до успеха при домакинството си на Сливнишки герой. Те спечелиха с 1-0, като единственото попадение бе на Иван Редовски от дузпа в 45-та минута. Преди това гостите от Сливница направиха пропуск от бялата точка, след като в 27-та минута вратарят на Балкан Емил Петров спаси удара на Красимир Георгиев.

През второто полувреме и двата тима си размениха по няколко голови ситуации, като повечето бяха за домакините, но резултатът не бе променен.

След този успех Балкан скокна с две места нагоре - вече е 14-ти с 26 точки. Също с толкова пред него е Вихрен, а след Балкан с по 25 следват Свобода Пещера и Германея, предпоследен с 23 е Велбъжд, на последното 18-то място е Чепинец с 14.

В следващия кръг другата събота, 29 април Балкан гостува на Пирин Гоце Делчев.