В днешния домакински мач срещу Сливнишки герой отборът на Балкан завърши наравно - 2-2, след като до 74-та минута водеше с 2-0. Още в 8-та минута играещият силно за зелените Ивелин Данчев отбеляза гол след отлично взаимодействие с Ивайло Цветанов. След това попадение домакините на два пъти имаха претенции за дузпа в своя полза. В 59-та Ивайло Златев удвои, наказвайки грешка в отбраната на гостите.

В 74-та минута тимът от Сливница намали на 2-1 след изпълнен от Красимир Петров пряк свободен удар. А в 83-та изравниха, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле на Балкан. В добавеното време от Балкан отново претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Това бе шесто равенство на Балкан, той има и 3 победи и 6 загуби. Два кръга преди края на полусезона с 15 точки остана на 15-то място от 18 отбора. След него с 11 е ОФК Елин Пелин, на последните две места с по 8 са Германея и Ботев Ихтиман.

Другите резултати от този 15 кръг: Банско - Ботев Ихтиман 2-1, Хебър - Марек 2-0, Миньор Пк - Септември Симитли 1-1, Чавдар Етрополе - Пирин ГД 3-0, Пирин Разлог - Р. спортист 2-1, Германея - ЦСКА 1948 1-4, ОФК Елин Пелин - Свобода Пещера 1-0, Вихрен - Беласица 3-0.