Зрителите в Арена Ботевград очакваха лесна победа срещу Спартак  и тя се получи. Зелените превъзхождаха и спечелиха с 30 точки разлика - 106-76.

Балкан водеше през цялото време, като започна с 10-0 още в 3-та минута и  20-10 в 8-та, а на полувремето водеше с 52-40.  Третата четвъртина завърши 30-13, разликата премина двайсет точки, а в началото на последния период достигна и до 30 при 85-35.

Победителите имаха доста добър процент стрелба - близо 47 на сто, от тройката успеваемостта им бе 41% /14-34/, овладяха и близо два пъти повече борби. Най-резултатен с 23 точки бе Игор Кесар с 4 тройки от 6 опита, овладя и 8 борби - колкото има и Христо Захариев, който е втори по резултатност с 18 точки. С 14 точки е Павел Иванов, 12 има Уошингтън, с 10 е Дейвид Хоутън.

За Балкан влязоха в игра всички баскетболисти и всички се разписаха. Включително и новото попълнение Джордан Калахан, вкарал тройка при двата си опита за 16 минути на полето.

За Спартак най-резултатен с 21 точки бе Константин Коев, със 17 е капитанът Герасим Николов, 15 вкара Ивко Ивков, с 14 завърши белорусинът Уладзимир Крисевич.

В сряда, 17 януари на Балкан предстои вторият четвъртфинален мач за Купата с Академик. Много по-тежко е гостуването в събота на Берое в 15 кръг на НБЛ.

Резултати от от останалите мачове днес: Рилски спортист - Берое 96-88, Левски Лукойл - Ямбол 108-88, Академик - Академик Бултекс 99 51-93.