Тази вечер баскетболистите на Балкан спечелиха като домакини първата среща от четвъртфиналния плейоф срещу Академик с 99-56. Вторият мач от серията е в понеделник, 30 април в Правец. Ако се наложи трета среща, тя ще бъде на 2 май в Ботевград.
Старши треньорът Небойша Видич даде по-голяма възможност за изява на онези баскетболисти, които играха по-малко време в предишните срещи.

Победителите имаха значително по-добра стрелба - близо 55 процента срещу 31 на Академик, взеха и 20 борби повече - 47-27, направиха и 29 асистенции срещу 14 на съперника. Най-голямата достигната разлика бе 48 точки при 99-51.

Петима от Балкан завършиха с двуцифрено изражение на точките. Най-резултатен с 20 бе Игор Кесар. С по 16 са Джордан Калахан и Дейвид Хоутън. Христо Захариев реализира 15 точки, като направи дабъл-дабъл с 10 овладени борби, силно игра и Павел Иванов, вкарал 13, по 6 имат Здравко Христов и Уошингтън, който игра по-малко от 16 минути.
За Академик с 13 точки е Йордан Минчев, с 10 точки е Александър Милов

Резултатите от другите първи четвъртфинални мачове: Левски Лукойл - Черно море Тича 93-67; Академик Бултекс 99 - Ямбол 94-75; Рилски спортист - Берое 91-81