В последния мач от днешния 30 кръг на Югозападната трета лига отборът на Балкан загуби гостуването си нса петия в класирането Септември Симитли с 3-1 /1-0/. Срещата се игра от 20.00 ч. на електрическо осветление, с каквото разполага стадионът в Симитли.

В първото полувреме балканци на два пъти можеха да открият резултата чрез Ивайло Златев. Първият му удар бе спасен от вратаря на домакините, след това Терминатора не можа да улучи вратата. До края на първите 45 минути Симитли вкара и поведе с 1-0.

В 61-та минута домакините вкараха от пряк свободен удар, а след това реализираха и трети гол. За Балкан единственото попадение, което падна в 90-та минута, вкара с хубав удар Николай Христофоров Николов.

Въпреки поражението, Балкан остава на 9-то място с 39 точки. В следващия 31 кръг, който е в събота, 12 май Балкан ще бъде домакин на Марек.

Останалите мачове:  Ботев Ихтиман - Сливнишки герой 3-2, Марек - Банско 0-1, Пирин ГД - Хебър 0-1, Рилски спортист - Миньор Перник 1-2, ЦСКА 1948 - Чавдар Етрополе 5-2, Свобода Пещера - Пирин Разлог 1-1, Беласица - Германея 2-0, Вихрен - ОФК Елин Пелин 3-1