В днешната трета среща от финалния плейоф в Арена Ботевград отборът на Балкан бе надигран от Левски Лукойл и загуби с 60-71. С това "сините" дръпнаха в серията с 2-1 победи. Четвъртият мач е след два дни - във вторник, 29 май от 18.00 ч. отново в Арена Ботевград.

Еуфорията в Ботевград преди срещата бе огромна. Феновете се събраха в центъра и направиха шествие до залата, където я изпълниха наистина до краен предел. Подкрепата за домакините бе страхотна по време на цялата среща. Балканци обаче, които бяха без наказания за един мач Христо Захариев, отново изиграха доста слаби първи две части. Вкараха само 28 точки - 15 през първата четвъртина и 13 през втората, докато съперникът им отбеляза 40. В средата на втория период разликата в полза на Левски Лукойл достигна до 20 точки - 20-40. Тогава със серия от 8-0 домакините успяха да намалят пасива си до 12 точки - 28-40.

В третата част нещата не се промениха особено. Балканци отново смъкнаха изоставането си до 7 точки, но след това пак допуснаха разлика, която след края на четвъртината бе 14 - 46-60. Най-оспорван бе последният период - единствения, който Балкан спечели с 14-11. В него зеленобелите успяха да се доближат до 6 точки - 54-60 след първите три минути. Но след това  не успяха да направят обрат, тъй като имаха прибързани и неточни стрелби, получиха няколко чадъра и Левски Лукойл спечели със 71-60.

Силен мач за Балкан изигра Джордан Калахан, който вкара 4 тройки от 7 опита и стана топреализатор с 18 точки, направи и 5 асистенции. Уошингтън отново е с дабъл-дабъл от 14 точки и 12 борби, с 12 е Игор Кесар. Павел Иванов отбеляза 6 точки, с 5 е Фортънбъри, Хоутън има 3, а Венци Петков, който бе прегорял за този мач, завърши с 2.

За победителите Станимир Маринов вкара 25 точки, има и 7 борби. Със 17 е Неманя Милошевич. Гудул отбеляза 8, със 7 е Стоянов, 6 има Аврамов