В  днешния 15 кръг на Югозападната трета лига отборът на Балкан бе гост на втория в класирането Оборище. Загуби с 2-1, но въпреки това показа добра игра и можеше да вземе не само точка в Панагюрище.

Домакините откриха в 4-та минута след разбъркване пред вратата на Балкан. В 25-та обаче Никола Иванов - Шейха отбеляза страхотен гол след изпълнение на пряк свободен удар от 25 метра. Във времето между двата гола реферът подмина очевидна дузпа в полза на Балкан. А след изравняването балканци играха по-добре от своя съперник, създадоха 3-4 изгодни положения, но не можаха два реализират.

С надмощие на Балкан започна и второто полувреме. В 72-та минута обаче реферът измисли фаул в полза на домакините и те вкараха втори гол, отново след разбъркване. До края на мача балканци натикаха домакините пред собствената им врата, но гол така и не можаха да отбележат.

"Загубихме, но  съм доволен от играта на отбора - каза треньорът Иван Редовски. - Бяхме по-добри, и то не само според мен, но и от други, гледали мача".

Балкан запази 12-тото място във временното класиране. В следващия 16 кръг, който е в събота, 17 ноември, е домакин на третия - Сливнишки герой.

Останалите резултати от днес: Германея - Сливнишки герой 0-2, Беласица - Банско 0-1, Спортист Своге - Хебър 0-0, Миньор Перник - Симитли 1-0, Вихрен - Велбъжд 1-0, Марек - Надежда Доброславци 4-0, Рилски спортист - Чавдар Етрополе 2-2, Пирин Разлог - Ботев Ихтиман 1-0