Футболният отбор на Балкан започна със загуба пролетния полусезон на Югозападната трета лига. Днес той отстъпи при гостуването си на Марек Дупница с 4-2.

Балканци повеждаха на два пъти в резултата. Първо Иван Редовски откри в 10-та минута. Домакините изравниха в 30-та минута от дузпа. Пет минути преди края на първото полувреме Кристиян Кръстев реализира за 2-1 за Балкан.

Марек стигна до равенство 2-2 в 59-та минута. При този резултат зелените имаха две отлични възможности за трето попадение. То обаче не падна, вместо това в 70-та минута домакините поведоха с 3-2, а след още няколко минути вкараха и четвърти гол.

В сряда, 6 март Балкан ще бъде домакин на Септември Симитли в среща от отложения първи пролетен кръг, който тябваше да се състои на 23 февруари. Мачът е от 15.00 ч. на стадион "Христо Ботев".

Днес отборът на Симитли загуби гостуването си на лидера Хебър Пазарджик с 2-0.