Тази вечер на старта на третото завъртане от редовния сезон на НБЛ Балкан спечели срещу гостуващия Академик Бултекс 99 със 103-99 /26-30, 19-21, 29-23, 29-25/. Успехът дойде след обрат в последната четвъртина. Преди нейното начало резултатът бе равен - 74-74, а на полувремето домакините изоставаха с 6 разлика - 45-51.

Показателно е, че победителите бяха напред в резултата 10 минути и половина, а гостите водеха в продължение на близо 26 минути. Невероятен мач изигра Венцислав Петков, който отбеляза 9 тройки от 14 стрелби, което е 64%, и стана топреализатор с 31 точки. С най-висок коефициент от Балкан е Микейл Хопкинс, който е с дабъл-дабъл от 23 точки и 10 овладени борби. Много силен мач изигра и Павлин Иванов, вкарал 17 точки. С 10 точки е Ламаркъс Рийд, с по 6 са Димитър Димитров и Александър Гаврилович, по 5 имат Брендън Браун и Крис Минков.

За Академик Бултекс 99 най-резултатен бе Васил Бачев с 34 точки, с 20 точки и 7 асистенции е Трой Франклин, с 18 точки и 9 борби е Питър Олисемека.

В другите мачове Ямбол разроми наричащият се вече А1 Академик със 107-77, Спартак отстъпи като домакин на Левски Лукойл с 85-92, Черно море Тича загуби във Варна от Рилски спортист с 82-100, почиваше Берое.