В днешния 21 кръг от първенството на Югозападната трета лига футболният Балкан претърпя загуба при гостуването си на Рилски спортист с 1-0. И още повече задълбочи мястото си във временното класиране - остана на 15-то място с 18 точки, само на 2 пред следващия го Надежда Доброславци.

Единствения гол домакините вкараха в 60-та минута след грешка на централния защитник на Балкан Стоян Манолски.  Преди това зелено-сивите имаха две удобни положения за гол. В 40-та минута Кристиян Ковачев излезе сам срещу вратаря на домакините, но не можа да го преодолее. А в 48-та минута удар на Ивайло Цветанов мина съвсем близо до гредата.

В сряда, 20 март в междинния 22 кръг Балкан ще приеме Банско, който днес победи лидера в групата Хебър. Мачът е от 15.00 ч. на стадион "Христо Ботев".

Другите резултати от днес: Марек - Пирин Разлог 0-0, Банско - Хебър 1-0, Вихрен - Беласица 1-0, Оборище - Спортист Своге 4-1, Велбъжд - Миньор Пк 0-1, Надежда - Германея 3-1, Етрополе - Сливнишки герой 2-1, Ботев Ихтиман - Симитли 2-1