Баскетболистите на Балкан не срещнаха проблеми при днешното си гостуване в Правец от първенството на НБЛ. Те победиха със 101-71 /33-15, 26-13, 24-15, 18-28/ и вече са с баланс от 13 победи и 6 загуби.

Зелените започнаха мощно и още след първата четвъртина водеха с 18 разлика - 33-15. След втората част прибавиха още 16 точки - на полувремето резултатът бе 59-28 за Балкан.

В третата част бе достигната и най-голямата разлика в полза на Балкан от 45 точки, а след 30 минути игра таблото показваше 83-43. Последните десет минути  бяха спечелени от домакините с 28-18, крайният резултат 101-71 бе оформен с кош на Балкан в последните 2 секунди.

Старши треньорът Небойша Видич използва всички играчи, като повече възможност получиха онези, които досега имат по-малко време на полето.

Александър Гаврилович направи поредния си дабъл-дабъл от 21 точки и 11 борби за по-малко от 21 минути игра, въпреки че в края на първата четвъртина получи аркада. Той бе и единственият баскетболист на Балкан с повече от двайсет минути игра.  Близо до двойни показатели бе и Микейл Хопкинс с 19 точки и 9 борби за 19 минути. С 14 точки за по-малко от 20  минути е Димитър Димитров. За 17 минути на полето Здравко Христов вкара 11 точки и направи 4 асистенции. С по 6 точки са Браун, Павел Иванов, Петков и Рийд,  5 има Марин Маринов, с 3 е Мулалич, по 2 добавиха Павлин Иванов и Крис Минков.

За домакините  с 14 точки е Андрей Иванов, Костадин Лазаров вкара 13, Милов има 11, с 10 е  Николай Грозев.

В другите два мача днес: Черно море Тича - Левски Лукойл 68-103, Спартак - Ямбол 83-69.  Последната среща от кръга между Берое и Рилски спортист е в понеделник.