В днешния 32 кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан записа поражение като домакин от втория в класирането Оборище Панагюрище с 0-1. И остана на 15-то място с 35 точки. В предпоследния 33 кръг другата събота - 25 май, ще гостува на Сливнишки герой.

Единственият гол в мача бе отбелязан от Лъчезар Георгиев в 19-та минута. Той завърши много добра атака на Оборище, започнала от капитана Емил Колев - син на баскетболната легенда на Балкан Йордан Колев. В 40-та минута Балкан бе близо до изравняване, но ударът на Петър Василев от десетина метла профуча покрай далечната греда.

През второто поувреме домакините бяха по-активни и се опитаха да променят негативния резултат. Направиха доста атаки, след две от които стигнаха до удобни позиции, но в 61-та минута не успя да вкара Ивайло Цветанов, а в 70-та пропуск сам срещу вратаря направи голмайсторът през пролетта Кристиян Ковачев.

Останалите резултати от днес: Хебър - Спортист Своге 7-1, Сливнишки герой - Германея 3-1, Надежда Доброславци - Марек 1-1, Ботев Ихтиман - Пирин Разлог 1-0, Чавдар Етрополе - рилски спортист 1-1, Велбъжд - Вихрен 0-4, Банско - Беласица 4-1, Септември Симитли - Миньор Перник 1-2