Късно тази вечер в първата среща от финалната серия на НБЛ Балкан загуби в зала Универсиада от Левски Лукойл с 94-88 /21-19, 26-20, 29-26,  16-23/. Резултатът е 1-0 победи за Левски Лукойл, втората среща е след два дни  - в четвъртък, 23 май, отново в София от 19.00 ч.

Балкан опита да бъде равностоен в този мач - след 8 минути игра водеше с 19-13, но допусна серия от 7-0 и след първата четвъртина домакините имаха аванс от 2 точки - 21-19. Но във втората Левски Лукойл игра по-добре, стигна до 10 аванс при 38-28 в 17-та минута, след минута и половина Балкан намали до 5 -38-33, а на полувремето резултатът бе 47-39.

Само две минути след началото на третата четвъртина домакините отново дръпнаха с двуцифрен аванс - 55-44. Неприятното бе, че повечето играчи на Балкан натрупаха лични нарушения. В средата на частта преднината на Левски Лукойл стана  15 точки, а след половин час игра имаше плюс 11 - 76-65.

Превъзходството на домакините бе силно изразено в първите минути на  последната част, когато в средата й  поведоха с 20 разлика - 90-70. До края видимо се отпуснаха и Балкан се възползва, като успя да намали крайния си пасив до 6 точки - 94-88.

След два дни е втората среща между двата тима, тя е отново в Универсиада и е от 19.00 ч.  Балканци трябва да променят немалко неща в играта си, ако искат да спечелят, в противен случай е трудно  да се получи.

Какво е станало в коридора на Универсиада след мача, не стана ясно. Но очевидно някои от феновете на домакините, и то май не от агитката,  са дали основание за скандиранията на публиката на Балкан.

За статистиката: Венцислав Петков бе най-резултатен за Балкан с 21 точки, с  по 12 точки са Микейл Хопкинс с 8 борби, Брендън Браун - с 8 асистенции  и Павлин Иванов, с 9 точки и 7 борби за 13 минути на полето е Димитър Димитров.

За победителите с 20 точки  е Рембърт,той има и 11 асистенции, с  18 точки е Захариев, Деян Иванов вкара 17, Калоян Иванов - 15 и 9 борби, с 10 е Аврамов.