Тази сутрин в Етрополската спортната зала „Чавдар” започна надпреварата от Републиканските ученически игри по волейбол за момчета V-VІІ клас. Участват 10 отбора: 1. СУ ”Христо Ясенов” - Етрополе, 2. СУ „Черноризец Храбър” -Велики Преслав, З. ІІ ОУ „Христо Смирненски”- Берковица, 4. 0У „Никола Парапунов” - Разлог, 5. ОУ „Акад. Даки Йорданов” - Омуртаг, 6. II СУ „Акад. Емилиян Станев” - София, 7. СУ „Цар Симеон Велики” -  Пловдив, 8. СУ „Димчо Дебелянов” – Бургас, 9. 0У „Христо Смирненски” - Червен Бряг и 10. СУ”Петко Рачов Славейков” – Кърджали.
Разделени в две групи, отборите ще се състезават 4 дни по системата „всеки срещу всеки”. За победа се присъжда 1 точка, при загуба – 0 точки.
КЛАСИРАНЕТО: - брой победи, точки, геймово съотношение, точково съотношение, двубой.
Преди откриване на първенството се срещнаха отборите на Велики Преслав и Червен бряг. Момчетата от Червен бряг победиха с 2:0 гейма.
Официалното откриване започна в 10:00 часа преди обяд. Гости бяха инж. Стефан Борисов – заместник-кмет на Общината и Мила Манчева – директор на СУ „Христо Ясенов” – Етрополе.
С приветствени думи и с пожеланието „Нека да победят най-силните” инж. Борисов даде старт на надпреварата.
Последва клетва от името на състезателите и на съдийския състав. След което започнаха мачовете по програмата за днешния ден. Танцьори от ТА "Балканска младост" поздравиха състезатели, организатори и публиката с български хора.
Първенството ще приключи в неделя на 09.06.2019 г. Награждаването е същият ден в 12:00 часа на обяд.