Продължава изключителната серия за ботевградския баскетбол! Аматьорският отбор на Балкан спечели нова титла - в първенството на втора дивизия на Националната аматьорска лига по баскетбол НАЛБ.

В решителната трета среща от финалния плейоф, която се игра тази вечер в столичната зала Овергаз, балканци победиха тима на  ТН Машини с 69-60 /12-18, 22-7, 20-19, 15-16/. И спечелиха Купата за първото място и златните медали, както и промоция за първа дивизия.

Преди този мач резултатът от серията бе равен - 1-1. В първата среща успехът бе за Балкан сс 76-73, във втората победиха Машините със 76-66.

Първата част бе за съперниците, които взеха аванс от 6 точки - 18-12. Във втората балканци анправиха пълен обрат, спечелвайки я с 22-7 и на полувремето водеха с 9 точки - 34-25. В началото на третата част обаче Машините направиха серия от 0-9 за 34-34, а след това и поведоха с 3 - 39-42. Но зеленобелите отвърнаха с още по-силна серия от 11-0 и след половин час игра вече имаха двуцифрен аванс - 54-44. В последните десет минути Балкан успя да удържи усилията на съперника и спечели мача с 69-60, а с това и финалната серия с 2-1 победи.

Любопитното в тази среща бе, че едно от главните действащи лица на игралното поле  бе кметът на Ботевград Иван Гавалюгов. Той отбеляза 13 точки със стрелба 6 от 10, има 3 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки. Топреализатор за Балкан стана Тодор Петров с 19 точки, втори по резултатност е Костадин Методиев с 15, като овладя и впечатляващите 15 борби. С двуцифрено измерение на точките е и капитанът Мирослав Коцев - 11, Цветомир Бенчев отбеляза 6, с 4 е Деян Николов, 1 добави Иван Иванов.

В последните два мача от финалния плейоф Балкан не можеше да разчита на един от основните си реализатори през сезона - доскорошният помощник-треньор на мъжкия отбор Петър Златанович, както и на претърпелия операция Станислав Воденичарски. Ето имената на всички от аматьорския Балкан, които станаха шампиони:

Мирослав Коцев - капитан, Цветомир Бенчев, Иван Венциславов Иванов, Деян Николов, Марин Вл. Иванов, Преслав Пешев, Костадин Методиев,Станислав Воденичарски, Георги Христов, Тодор П. Петров, Петър Златанович, Иван Гавалюгов.