Футболният отбор на "Балкан" отстрани "Белите орли" в първия кръг на турнира за Купата на България. Днес в Плевен футболистите от Ботевград се наложиха още в редовното време с 2-0.

Двата гола футболистите на "Балкан" отбелязаха в края на първото и началото на второто полувреме. Иван Редовски бе точен в 36-та минута, след като получи пас от Емил Шаламанов, спря топката с гърди и нанесе неспасяем удар.   Четири минути след подновяването на играта Петър Петров получи топката пред пеналта, преодоля двама защитници и вратаря и увеличи на 2-0. Домакините играха предимно с юноши, на повечето от титулярите в Балкан също бе дадена почивка.

Двата отбора се срещнаха помежду си преди няколко дни - в събота, в среща от шампионата на Западната "Б" група. Тогава "Балкан" също победи плевенския тим, резултатът бе 1-0 с попадение на Мариян Христов.