Днес в Ботевград девойките на Балкан до 19 години бяха надиграни от един от лидерите в първенстото на А група - Черно море Одесос. Тимът от Варна спечели с резултат 74-53 (14-13, 20-10, 14-14, 26-16).

Баскетболистките на Балкан бяха равностойни само през първата четвъртина, в която гостенките водеха само с 1 точкта разлика - 14-13. Във втората част по-добрата селекция на тима от Варна наложи превъзходството си и дръпна в резултата, като на полувремето авансът на Черно море бе 11 точки - 34-23. Третият период завърши при равен резултат - 14-14, и преднината на варненки остана. В последните десет минути те добавиха към нея още десет точки и спечелиха с резултат 74-53.

Вчера Черно море Одесос претърпя загуба в първенството на А група при гостуването си на Шампион 2006 с 81-69.

По програма следващият мач на девойките на Балкан е на 8 март, когато ще бъдат гости на Рилски спортист, победил в понеделник Левски в София със 70-63.