След като миналата седмица загуби домакинството си срещу Балкан с 68-79, във втория кръг кипърсктят АЕК Ларнака се наложи като гост над белгийския Белфиус Монс-Ено с 83-78. За тима от Белгия това бе второ поражение, след това преди седмица в Минск с 89-82.

Кипърският тим изоставаше с 14 точки в последната част, но след силна серия излезе напред със 76-75 две минути преди края и след това удържа водачеството си. Много силен мач изигра пуерториканецът Кайл Виналес. Гардът вкара 31 точки със стрелба 9 от 14 и 12-13 от наказателната линия. С по 14 точки са хърватският център Юре Шкифич и Яковос Пантели.

За домакините топреализатор с 25 точки е Крис Джоунс, с 14 е Идрис Ласизи.

Левски Лукойл победи като домакин финландския Катая с 84-86, а Рилски спортист отстъпи при гостуването си на унгарския шампион Алба Фехервар с 84-80.