В предпоследния си мач от втория турнир на Младежката Евролига - централноевропейска зона, момчетата на Балкан претърпяха първо поражение в надпреварата. В полския град Радом те загубиха от унгарския Атомсити Пакш с  65-74 /12-22, 13-14, 24-18, 25-11/. Но и двата отбора се класираха са предстоящите плейофи за тази възраст - унгарският тим като първи, Балкан като втори.

Възпитаниците на Николай Пеев започнаха силно и спечелиха първата четвъртина с 10 разлика. След  втората част увеличиха преднината си с още една точка - на полувремето водеха с 36-25. Запазиха преднина и след третата част, която обаче вече бе само 5 точки - 54-49. В решителните последни десет минути не можаха да устоят на своите съперници, които спечелиха частта с 25-11, а с това и крайната победа със 74-55.

Александър Гавалюгов отбелза 37 точки, но те не бяха достатъчни за победата. Другият с двуцифрен актив е Виктор Груев, направил дабъл-дабъл д 10 точки и 12 борби. За унгарския отбор Колош Кекеши вкара 32 точки и взе 7 борби.

В последния си мач следобед от 16.30 ч. Балкан ще срещне турския Суадие от Истанбул.