Във втория пролетен кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан сразиха Рилски спортист с резултат, който някои кой знае защо наричат класически - 3-0. Това бе първа домакинска среща на Балкан, но тя се игра в Правец заради лишаване на зелените  от домакинство за един мач.

Балканци отбелязаха ранен гол - в 8-та минута Калоян Бонев завърши iтриходова комбинация с точен отмерен шут. След това до края на полувремето зелените отправиха още  удари, които не можаха да поразят целта.

В началото на второто полувреме гостите направиха три смени наведнъж и видимо се активизираха, създадоха няколко сериозни положения пред вратата на Балкан, които обаче не доведоха до успех. През това време играчите на Балкан също отправиха поне пет опасни удари, които обаче профучаваха близо до гредите.

Това продължи до 79-та минута, когато влезлият като смяна Кристиян Ковачев вкара втори гол за Балкан. С което на практика сложи край на напрежението както у Балкан, така и след дошлите в Правец  около триста привърженици на отбора.  Този гол видимо охлади и мотивацията на съперника, която той демонстрираше най-вече през второто полувреме. А с майсторски гол на Павел Петков в 86-та минута бе фиксиран и крайният резултат - 3-0 за Балкан.

Беласица победи у дома си също с 3-0 Банско, на който Балкан гостува следващия кръг. Витоша Бистрица бе безапелационна у дома срещу Ботев Ихтиман - 4-0 и вече дели третото място с Чавдар Етрополе, който загуби у дома си от ОФК Костинброд с 1-2.