Днес в отложен мач от 30 кръг на Югозападната трета лига  футболният отбор на Балкан записа своето шесто поражение от началото на сезона.  Той отстъпи с 2-1 при гостуването на Гранит Владая - отбор, който от известно време се намираше точно в средата на таблицата на временното класиране.

Балканци първи вкараха гол - в 18-та минута точен бе Калоян Бонев. В 40-та грешка на бранителя Симеон Иванов позволи на домакините да изравнят 1-1.

През второто полувреме играчите на Балкан показаха своята слабост в реализирането на изгодни положения, като изпуснаха да вкарат поне при пет от тях. Вместо това нова грешка в отбраната на Балкан доведе до втори гол за домакините от Гранит, с което те спечелиха победата.

Във временното класиране Балкан остава на шестото място с 60 точки. Докато Гранит Владая се изкачи с едно място по-нагоре - от десети вече е девети с 41 точки.

В редовния 31 кръг тази събота, 30 април от 17.00 ч. Балкан ще бъде домакин на лидера Беласица.