На държавния шампионат по спортна акробатика за възрастовите групи от 8 до 15 години и за жени и мъже акробатките на Балкан спечелиха шампионски титли и сребърни медали.

При най-големите женската ни двойка Мадлен Дойчева и Василена Рабохчийска завоюва три златни медала - по един в многобоя и двете комбинации - темповата и балансовата.

При смесените двойки безапелационни бяха Елена Босилкова и Жулиен Шайков, който също спечелиха три златни отличия.

При по-малките - от 8 до 15 години, треньорката Добринка Николова бе сформирала двойка в състав Симона Иванова и Божидара Илиева. Тя спечели три сребърни медала.

Българската Федерация по Спортна Акробатика връчи и шампионската златна купа на треньор Добринка Николова за първото място в отборното класиране на деца 6-8 години, които най-малките акробатки завоюваха с блестящото си представяне миналата седмица в Сливен.