След два слаби мача баскетболистите на Балкан се върнаха на победния път. Тази вечер в Арена Ботевград в  отложен мач от 23 кръг те спечелиха срешу ЦСКА с категоричния резултат 86-59 (23-23, 23-13, 26-15, 14-8).

Балканци не започнаха добре - в петата минута ЦСКА водеше с двуцифрена разлика - 16-4. До края на частта Балкан заигра значително по-силно и периодът завърши при равен резултат 23-23.

В останалите три части домакините бяха значително по-добрият тим. На полувремето водеха с 10 точки - 46-36. След третата четвъртина разликата в тяхна ползя надхвърли двайсет точки - 72-51. В последната част срещата се доиграваше, двамата треньори пуснаха всички свои играчи, които фиксираха крайното 86-59 за Балкан.

Това бе първа победа като старши треньор на Васил Христов. Това му костваше измокрени костюм, риза и обувки, след като в съблекалнята бе окъпан от баскетболистите на Балкан.

За най-добър играч на мача бе определен капитанът на Балкан Димитър Димитров.  Той е с най-висок коефициент на полезност - отбеляза 17 точки, овладя 8 борби и има 3 асистенции. С една точка повече от него - 18, е Николай Грозев. 13 отбеляза Майки Диксън, с 10 е Йордан Минчев, Ерик Адамс завърши с 8 и 6 борби, 7 вкара Илиян Пищиков, 6 - Сюприйм Хана, 4 има Георги Герганов, с 3 е Мартин Сотиров.

За ЦСКА единственият с двуцифрено изражение на точките -  17, е Георги Боянов. С 9 е Дамян Минков, 8 има Венци Петков.