Днес в последната среща от втория турнир на европейската младежка лига EYBL за момчета до 13 години, който се проведе в Ботевград, отборът на Балкан победи Миньор Перник с 56-48 (20-15, 7-18, 20-6, 9-9). Това бе трети успех на водения от Николай Пеев тим, той има и една загуба и балансът му в турнира е 3 победи и 1 поражение.

Малките балканци спечелиха първата четвъртина с 5 разлика - 20-15. Изиграха обаче слаба втора част, която заубиха със 7-18 и на полувремето Миньор имаше преднина от 6 точки - 33-27.

След почивката момчетата на Николай Пеев излязоха вдъхновени и спечелиха третия период с 20-6 и преди последната част водеха с 8 точки - 47-39.  В средата на последните десет минути малките баскетболисти на Балкан направиха преднината си двуцифрена - 54-44, и до края удържаха победата с 56-48.

Димитър Гавалюгов бе най-резултатен за Балкан със 17 точки, той е и с най-висок коефициент на полезност с 3 борби, 4 асистенции и 4 отнети топки. Силно игра и Васил Соколов, който е с 13 точки, 8 овладени топки, 5 асистенции и 6 откраднати топки. С дабъл-дабъл от 11 точки и 12 борби е Симеон Стаменов.

Така балансът на момчетата на Балкан от двата турнира, първият от които бе през януари в Истанбул, е 4 победи и 4 загуби и завърши на четвърто място. Първи е румънският Леи със 7 победи и 1 загуба, втори със същия актив е турският Академи Истанбул, трети е другият тим от Турция Памукспор Гелисим с 6 победи и 2 поражения.