Българските национали по таекуондо ITF спечелиха 14 златни, 8 сребърни и 42 бронзови отличия по време на завършилото вчера европейско първенство в Копер, Словения.

Подготвителният лагер на националите продължи един месец. Първенството стартира на 15 април . 802 състезатели от стария континент  мериха сили в престижната надпревара. Силното представяне на родните атлети отреди на България третото място в крайното класиране.

Етрополската състезателка от таекуон-до клуб  „Хуа Ранг“ - Любка Петрова, спечели за България три бронзови медала в различните дисциплини.

На форма при жени -1ви дан, на полуфинала тя загуби от  Вероника Розбоудова от Чехия и остана на третото място.

В индивидуалната дисциплина спаринг, в категория до 57 кг., на полуфинала Любка победи Хърватката Габар Мартине, но претърпя загуба от  гъркинята Елисавет Калкица, която стана шампионка, а напето момиче спечели бронз.

Третият си медал Петрова  спечели в отборната дисциплина Форма. Нашите представителки загубиха надпреварата за златото и среброто от Украинския женски отбор и останаха трети в тази дисциплина.

Още един етрополец взе участие в този важен за страната ни спортен форум. Николай Петков спечели злато в дисциплината спаринг в тежката категория +92 кг. при мъжете.

В началото на годината той напусна клуб „Таек-кион“, където започна спортната си кариера и се присъедини към таекуон-до клуб „Фолкън“ - Благоевград.