Днес във втория си мач от група А на финалния турнир за определяне шампиона на България за юноши до 19 години, отборът на Балкан се наложи над Делфин със 109-47 (31-13, 26-13, 23-10, 29-11). Това бе втора победа в групата след вчерашния успех над Академик Бултекс от Пловдив с 89-67.

Момчетата от Делфин Бургас, които в баража отстраниха Левски след два мача, не можаха да се противопоставят на връстниците си от Балкан. Това ясно личи от резултатите в отделните четвъртини.

Треньорът Мирослав Ралчев даде почивка на Александър Гавалюгов, койтои не взе участие в срещата, Иво Корестилов игра по-малко от 6 минути, под 10 минути на полето бе и Стефан Михайлов.

Силно за Балкан играха Марк Шопов, който вкара 19 точки и овладя 9 борби,  Карлос Антов, който направи дабъл-дабъл  от 14 точки и 17 борби и Николай Нецов, отбелязал също 14 точки. С 12 е Антоан Виденов, 11 има Виктор Димитров. С 9 е Иво Корестилов, по 8 имат Михаил Калинов и Тихомир Николов. С 5 точки за 11 минути е Кристиян Василев, Кристиян Дялов вкара 4 точки за 9 минути на полето.

За Делфин с 11 точки е Теодор Овчаров, с 10 е Галин Чолаков.

Утре в последната си среща от група А, която е от 16.00 ч.,, Балкан ще играе с Тунджа Ямбол.