Баскетболистите на Балкан победиха лесно гостуващия Спартак със 107-69 (28-19, 26-19, 33-13, 20-18) в първия си мач от втория етап на размененото гостуване на НБЛ. Това бе техен седми успех, докато тимът от Плевен продължава да бъде без победа в изиграните 9 мача.

Домакините започнаха да налагат превъзходството си от самото начало, като още в 4-та минута дръпнаха с 16-6 и за първата част отбелязаха 28 точки, а на полувремето вече имаха вкарани 54 срещу 38 на Спартак. Само за три минути след началото на третата четвъртина преднината на Балкан надхвърли 20 точки при 63-41, а в края й вече бе 36 - 87-51, като резултатът само от този период е 33-13. В последните десет минути титулярите на Балкан седнаха на пейката, а останалите оформиха крайното 107-69.

Най-резултатен за победителите с 19 точки бе Ненад Шулович, който има и 5 асистенции и 4 борби. С 15 точки за 23 минути е Павел Маринов, с 14 точки само за 17 минути игра е Иван Лилов. Вукота Павич вкара 11, с 10 е Педжа Стаменкович. В игра влязоха всички баскетболисти на Балкан и всички се разписаха - Ваклинов е с 9 точки, Тенчев има 8, Мартин Маринов - 7, с по 4 са Маринчешки, Николай Маринов и Радослав Кочев, с 2 е Кристиян Кръстев.

За Спартак 19 точки отбеляза Михаил Танев, 17 вкара Иван Тилев, с 10 е Васил Александров. Дебютът на привлечения тази седмица Крум Дойчинов не се състоя, тъй като не можа да бъде картотекиран.