Баскетболистите на Балкан претърпяха поредно поражение в НБЛ. Тази вечер те загубиха гостуването си на Спартак в Плевен с 88-78 (20-23, 27-17, 22-19, 17-19). За отбелязване е, че това бе първи успех на Спартак срещу Балкан от 2017 година, нямаха победа в последните 20 мача.

Успехът на Спартак в този мач бе улеснен от представянето на тима на Балкан. Зелените играха добре само първата четвъртина, която спечелиха с 23-20, след като имаха аванс от 6 точки при 20-14 с добри изяви на най-новото попълнение Сюприйм Хана. Американецът обаче получи разтежение преди средата на втората част и не взе участие до края на мача. Срещата пропусна и Йордан Минчев, който не игра и срещу Билбао, все още не е напълно възстановен.  Не игра и Николай Грозев, който бе с висока температура.

Спартак спечели втория период с 27-17 и на полувремето имаше преднина от 7 точки - 47-40. И до края на мача не изпусна водачеството, спечелвайки с 88-78. Балкан имаше своите възможности да се доближи, но не вкара доста от стрелбите си и заслужено загуби.

Майки Диксън бе най-резултатен за Балкан с 25 точки, той овладя и 7 борби. С 19 точки е Димитър Димитров, който има 9 овладени топки под двата коша . С 14 точки и 7 борби е Йонас Зохоре, с 10 е Илиян Пищиков. За 8 минути на полето Суприйм Хана вкара 7 точки. Мартин Сотиров не можа да се разпише, той също имаше здравословни проблеми.

За Спартак с 22 точки, от които 18 през първото полувреме, е Родни Първис, той има и 8 асистенции.