Тази вечер във втората среща от първия квалификационен кръг на баскетболната Шампионска лига Балкан се наложи като домакин над шведския Сьодертале Кингс с 82-74 /13-20, 16-16, 29-17, 24-21/. Във втория квалификационен кръг обаче преминава шампионът на Швеция, тъй като в първата среща бе спечелил като домакин с по-голяма разлика - 79-64. Така Балкан ще продължи участието си в сдруг европейски турнир - този за ФИБА къп, в който взе участие и миналия сезон.

В първите две части на мача в Арена Ботевград доминираха гостите и на полувремето имаха преднина от 7 точки - 36-29. След почивката нещата на игралното поле се промениха. Балканци заиграха доста по-добре и само в третата четвъртина отбелязаха 29 точки - толкова, колкото общо в първите две.

Преднината им от 5 точки преди последните десет минути - 58-53, даде известни надежди за стопяване на пасива от 15 точки след първия мач. Особено когато  стигнаха до 11 точки аванс - 76-65 при оставащи 2 минути и 48 секунди. Неточните стрелби, някои от които отворени,  и хладнокръвното разиграване на топката от страна на Сьодертале обаче не можаха да доведат до желания обрат.

За разлика от първата среща в Швеция, тази вечер Балкан спечели борбата под кошовете - 36-33. Но отново показа по-слаба стрелба - има 40.9% /27 от 66/ - спрямо 47.9% /23 от 48/ на Сьодертале.  Домакините пропуснаха и 10 пъти от наказателната линия - 21 от 31.

Петима от Балкан са с двуцифрено измерение на вкараните точки. Най-резултатен с 16 е Джордан Калахан, като след първото полувреме имаше само 1. С по 14 точки са Димитър Димитров, който овладя и 9 борби, и Михайло Секулович. Силно игра и Марко Радонич, завършвайки с 12 точки, Крис Минков отбеляза 10. С 9 е Марко Паич, 4 добави Станислав Цонков. Мирослав Пашалич, който престоя на полето по-малко от 7 минути, има 2 точки, с 1 е Ивко Ивков, а Николай Вангелов бе в игра само 1 минута и 46 секунди и остана без точка.

За гостите от Сьодертале над всички с по 10 точки бяха капитанът Дино Пита и Зарлз Калисън, както и Йонатан Першон със 17.