Тази вечер в Арена Ботевград в първата четвъртфинална плейофна среща от НБЛ баскетболистите на Балкан спечелиха срещу ЦСКА с 91-76 (18-26, 29-13, 26-25, 18-12). И поведоха в серията с 1-0 победи. Вторият мач е в сряда в София от 17.00 ч.

Балканци не започнаха добре, пропускаха от чисти позиции и червените поведоха с 14-7 в 6-та минута и спечелиха първата четвъртина с 8 разлика - 26-18. В началото на втората балканци отговориха бързо и само за 2 минути намалиха изоставането си до 1 точка - 25-26, а след още минута игра излязоха напред с 30-28. Заради контузия в глезена напусна един от основните играчи на гостите - Георги Боянов. В 15-та минута преднината им вече бе двуцифрена - 39-29, а резултатът на полувремето бе 47-39 в тяхна полза.

В третия период зеленобелите продължиха да поддържат двуцифрена разлика, която в 26-та минута бе 14 точки при 63-49. След него резултатът бе 73-64.

В решителните последни десет минути баскетболистите на ЦСКА се стремяха да свалят изотаването си, но не успяха. Вместо това Балкан отново бележеше, три минути преди края водеше с 88-74 и победи с 91-76.

Силен мач за победителите изигра Майки Диксън, който стана топреализатор с 29 точки, има 6 асистенции и е с коефициент на полезност 40.. Николай Грозев вкара 14 точки, к 13 точки, 5 борби и 5 асистенции е Димитър Димитров, 10 отбелязаха Йордан Минчев, той е с най-много борби - 8, и Сюприйм Хана. С 8 е Мартин Сотиров, 4 има Георги Герганов, с 3 е Илиян Пищиков.