Баскетболистите на Балкан стартираха по най-добрия начин полуфиналната плейофна серия. Те спечелиха първия мач при гостуването си в зала Бойчо Брънзов с 84-79 (25-22, 14-16, 21-22, 23-20). И поведоха в серията с 1-0.

Втората среща отново е в Бургас, тя е в петък, 10 май от 19:00 ч.

Първите три части бяха сравнително равностойни, но балканци бяха напред в резултата във всяка една от тях и преди последната водеха с 61-59.

Зелените започнаха убийствено последната четвъртина и в 35-та минута поведоха с двуцифрена разлика - 76-65. Поддържаха я до три минути преди края, когато бяха напред с 13 - 80-67. От този момент нататък обаче домакините се опитаха да направят обрат. За съжаление, в решителните моменти играчите на Балкан направиха много пропуски от наказателната линия и 33 секунди преди последната сирена резултатът бе 83-79. До края обаче издържаха и се поздравиха заслужено с победата.

Балкан отбеляза 13 тройки от 32 опита, спрямо 8 от 28 на Черноморец. Имат два ъти повече точки от бързи атаки - 12 на 6.

Най-резултатен за победителите с 15 точки бе Майки Диксън. 14 отбеляза Димитър Димитров. Трима вкараха по 11 - Йордан Минчев, който направи дабъл-дабъл с 10 борби, Сюприйм Хана и Мартин Сотиров. С 6 са Ерик Адамс и Илиян Пищиков, по 5 вкараха Николай Грозев и  Георги Герганов.

За Черноморец над всички бе Травис Маконико, който отбеляза 31 точки. С 18 и 11 борби е Андрей Иванов, 10 вкара Христо Захариев.